• Home
  • Bez kategorii
  • ALE CYRK! 32. Ulica Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie. Nasza PREMIERA!

ALE CYRK! 32. Ulica Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie. Nasza PREMIERA!

Na tegorocznym Festiwalu Teatrów Ulicznych 32. ULICA, którego dominantą będzie ukazanie wzajemnej symbiozy cyrku i teatru ulicznego, pokażemy premierowe widowisko p.n. Przystanek Klaunada .

Spektakl Przystanek Klaunada inspirowany jest sztuką teatru i cyrku.  Estetyka  przedstawienia sięga do  praźródeł klaunady, mającej swój początek w  V w. p.n.e. w starożytnym  Egipcie, ale także zawiera  elementy  nowego cyrku posługującego się tańcem , muzyką, teatrem, pantomimą, a nawet sportem.  W pełnej magii podróży Arlekina w poszukiwaniu idealnej miłości, Widzowie zobaczą dynamiczne sceny pełne cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz  tańców  na  szczudłach.

Zdjęcia z przedpremierowego spektaklu Przystanek Klaunada pokazanego na kaliskiej La Stradzie, fot. CKiS w Kaliszu.

32. ULICA . Festiwal Teatrów Ulicznych. Ale Cyrk! Kraków, 04-07.07.2019

Arena
Podczas czterodniowego karnawału (4-7 lipca) najpiękniejsze i najbardziej znane place i ulice Krakowa przemienią się w teatralne mansjony pełne artystycznych popisów, uniesień i wzruszeń (Rynek Główny, Mały Rynek, Plac Szczepański, Rynek Podgórski).
Aktorzy, kuglarze, tancerze i mimowie zaanektują też Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego – przed Galerią Krakowską, a do namiotu cyrkowego na Placu Szczepańskim klauni i lalkarze zaproszą najmłodszą widownię na spektakle i zajęcia warsztatowe.
Linoskoczkowie, iluzjoniści i szczudlarze obecni będą też w Tarnowie, na ul. Wałowej – jednej z najbardziej reprezentacyjnych w tym mieście (5-6 lipca).
Bogaty program Festiwalu realizować będą zespoły polskie i zagraniczne – 30 teatrów, ponad 90 przedstawień.

CIESZ SIĘ TEATREM ULICZNYM | ENJOY STREET THEATRE