Klaunada zakończyła XXII Festiwal Teatru Otwartego w Świdnicy

“Przystanek Klaunada” zakończył XXII Festiwal Teatru Otwartego. Podczas finałowego spektaklu tłumnie zgromadzona w świdnickim Rynku publiczność miała okazję zobaczyć akrobacje, pokazy żonglerstwa, a także taniec, któremu towarzyszyła fantastyczna gra świateł. Nie zabrakło humoru i interakcji z widzami.

7 lipca 2019 po premierowych spektaklach w Krakowie i Tarnowie połączone zespoły “Highlights” i “Lvivki Vuala” zaprezentowały się na świdnickim rynku. Nasz spektakl wystawiony został na zakończenie trzydniowego święta teatru otwartego. Tłumy widzów pożegnały naszych artystów i tegoroczny Festiwal gromkimi brawami.

W finałowym spektaklu przygotowanym przez artystów z Ukrainy można było doszukać się praźródeł klaunady, mającej swój początek w  starożytnym  Egipcie, ale także elementów nowego cyrku posługującego się tańcem, muzyką, teatrem, pantomimą, a nawet sportem. W spektaklu  pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz  tańców  na  szczudłach artyści przedstawili komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością. Artur Ciachowski Swidnica 24

POLSKO-UKRAIŃSKI PROJEKT KULTURALNY "UCIESZ SIĘ TEATREM ULICZNYM"