• Home
  • Wesoła bajka o smutnej królewnie

Wesoła bajka o smutnej królewnie

Scenariusz na podstawie bajki ludowej i reżyseria:  Oleksandr Svietlakov

Występują:  Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova, Maryna Mazepa/ Alicja Kabała, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr. Svietliakov., Anna Svietliakova, Weronika Weremenko, Anatolii Marempolskyi, Wasyl Bułat.

Historia  znana z opowieści na dobranoc, dość oryginalnie wzbogacona  przez nasz teatr o nowe wątki. Niełatwego zadania rozbawienia smutnej księżniczki podejmują się Czarny Książę, mający na usługach trójgłowego smoka i wesoły muzykant, któremu dopomaga Baba Jaga i  Chata na Kurzej Stopce.

Ten pełen humoru, zabawnych sytuacji i interakcji z dziecięcą publicznością spektakl uliczny dedykowany jest  nie tylko dla najmłodszej widowni.

spektakl bez słów czas trwania spektaklu 55 minut


Bajka o smutnej królewnie⇓Klip video


w mediach:

W niedzielę 21 maja b.r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie średzkich Sejmików Kultury, czyli dwutygodniowego cyklu wydarzeń przygotowanych z myślą o mieszkańcach naszego regionu.  (…)
O godzinie 16.00 spod Biblioteki Publicznej ruszył kolorowy korowód z aktorami Teatru Hihglights oraz Orkiestrą Dętą na czele, by wspólnie z mieszkańcami Gminy przejść ulicami miasta. Tuż za postaciami idącymi na szczudłach znalazła się delegacja średzkich samorządowców, a jeszcze dalej miłośnicy bajek. Gdy żakinada dotarła na Stary Rynek wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitała Katarzyna Kicinska-Pajchrowska koordynator ds. realizacji projektu unijnego.
(…)
Na koniec pierwszego dnia Sejmików Kultury odbył się widowisko plenerowe „Wesoła Bajka o Smutnej Królewnie”. Historia ta znana z opowieści na dobranoc, dość oryginalnie została wzbogacona przez Kijowski Teatr Highlights o nowe wątki. Ten pełen humoru, zabawnych sytuacji i interakcji z dziecięcą publicznością spektakl uliczny dedykowany był jednak nie tylko dla najmłodszej widowni.