Wesoła bajka o smutnej królewnie

  • Home
  • Wesoła bajka o smutnej królewnie

Scenariusz na podstawie bajki ludowej i reżyseria:  Oleksandr Svietlakov

Występują:  Iryna Svietliakova, Kateryna Svietliakova, Julia Kuzovkina, Oleksandr Svietliakov, Oleksandr jr. Svietliakov., Anna Svietliakova, Daria Khramtsova, Ivan Kharchenko, Wasyl Bułat.

Historia  znana z opowieści na dobranoc, dość oryginalnie wzbogacona  przez nasz teatr o nowe wątki. Niełatwego zadania rozbawienia smutnej księżniczki podejmują się Czarny Książę, mający na usługach trójgłowego smoka i wesoły muzykant, któremu dopomaga Baba Jaga i  Chata na Kurzej Stopce.Ten pełen humoru, zabawnych sytuacji i interakcji z dziecięcą publicznością spektakl uliczny dedykowany jest  nie tylko dla najmłodszej widowni. Spektakl bez słów czas trwania spektaklu 55 minut

Bajka o smutnej królewnie
Dawno, dawno temu, na początku wiosny,

W niektórych krajach nie wiemy,

Wiele, wiele lat temu,

W pewnym dalekim królestwie,

Wiele, wiele mil,

Uczciwi ludzie zebrali się kiedyś

Aby zobaczyć się z córką króla,

Młodą Nieśmiejąca się.

Król nakazał więc wydać dekret,

Który został natychmiast ogłoszony!

Powiedziane zostało:

“Nasza jedyna córka

Jest najpiękniejsza na świecie!

Ale ona nie wie, co to radość,

Nigdy się nie uśmiecha,

Ba! nie umie się śmiać!

Tylko płacze

Od rana do nocy,

Cały Boży dzień!

Nie może przestać i dlatego

Ogłaszam ten dekret

I planuję otworzyć pałac

Każdemu, kto zgadza się, z moim pragnieniem i zna lekarstwo

Jak rozweselić księżniczkę,

I wyleczyć ją z choroby, tak, żeby przestała łzawić I stała się wesołą!

Ten wspaniały młody człowiek Który będzie leczył księżniczkę

I który ją rozweseli –

Poprowadzi ją do ołtarza!

A ponadto dam im na prezent ślubny

Połowę mojego królestwa, I kolejne pół

Będzie ich po mojej śmierci! ”

W mediach:

W niedzielne (21 lipca) wczesne popołudnie mali i duzi bawili się podczas “Wesołej bajki o smutnej królewnie” w wykonaniu Kijowskiego Teatru Ulicznego “Highlights”. Świetnie opowiedziana historia o królewnie, którą rozbawić chcą Czarny Książę z trójgłowym smokiem i Wesoły Muzykant z pomocą Baba Jaga i chatki na kurzej stopce, wciągnęła, rozśmieszyła i wzruszyła zarówno młodszych, jak i dojrzałych widzów. Przedstawienie pełne interakcji z widzami było nie tylko wesołą wariacją na temat znanych baśniowych motywów, lecz także na wskroś nowoczesnym utworem, który bawi się własną formą. Reżyser Oleksandr Svietlakov doskonale wyczuwa, jak dotrzeć do każdego widza, o czym świadczyły otwarte szeroko dziecięce oczy i uśmiechnięte buzie oraz gromkie brawa. Mocną stroną tego niezwykle plastycznego widowiska była bogata, ruchoma scenografia, dopracowane kolorowe kostiumy i wyrazisty finał. Merwan, www.portalik24.pl

W niedzielę 21 maja b.r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie średzkich Sejmików Kultury, czyli dwutygodniowego cyklu wydarzeń przygotowanych z myślą o mieszkańcach naszego regionu. (…)
O godzinie 16.00 spod Biblioteki Publicznej ruszył kolorowy korowód z aktorami Teatru Hihglights oraz Orkiestrą Dętą na czele, by wspólnie z mieszkańcami Gminy przejść ulicami miasta. Tuż za postaciami idącymi na szczudłach znalazła się delegacja średzkich samorządowców, a jeszcze dalej miłośnicy bajek. Gdy żakinada dotarła na Stary Rynek wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitała Katarzyna Kicinska-Pajchrowska koordynator ds. realizacji projektu unijnego.

POLSKO-UKRAIŃSKI PROJEKT KULTURALNY "UCIESZ SIĘ TEATREM ULICZNYM"